Zaloguj

Thales i Nexter wyposażą okręty francuskiej marynarki wojennej w artylerię nowej generacji

Thales

System RAPIDFire, opracowany przez firmy Thales i Nexter, znajdzie się na wyposażeniu nowych jednostek francuskiej marynarki wojennej. Ten nowy, innowacyjny i wszechstronny system obronny bliskiego zasięgu zapewni okrętom nawodnym Marynarki Wojennej skuteczną ochronę przed współczesnymi zagrożeniami z ziemi i powietrza.

Zagrożenia dla okrętów marynarki wojennej mogą się pojawić z wielu stron. Są one narażone na ataki bezzałogowych dronów (latających i pływających), lekkich samolotów i rakiet. System obrony krótkiego zasięgu RAPIDFire, opracowany przez zespoły Thalesa i Nextera, proponuje rozwiązania najnowszej generacji, które mogą funkcjonować zarówno w środowisku lądowym, jak i morskim, a także odpowiadać na zagrożenia z ziemi i powietrza.

RAPIDFire to system broni, który - dzięki zintegrowanemu z wieżą optoelektronicznemu systemowi kierowania ogniem - zapewnia wyjątkowo wysoką precyzję. Ponadto na ten skomplikowany system składają się zaawansowane algorytmy, potężne działo i automatyczny system zarządzania amunicją. W skład RAPIDFire wchodzi nowa referencyjna armata średniego kalibru 40 mm opracowana przez CTAI, międzynarodową filię Nexter Systems i BAE Systems. System jest kompatybilny z pełną gamą amunicji stosowanej w programach wojsk lądowych. Ponadto jest wyposażony w rozwiązanie Anti Aerial Airburst (A3B), dzięki czemu będzie mógł wykorzystywać pociski przyszłej generacji.

Do prac nad systemem RAPIDFire Nexter i Thales utworzyli specjalne konsorcjum, które przez 10 lat prowadziło prace nad tym innowacyjnym systemem. Pierwsza dostawa sprzętu planowana jest na rok 2022. To innowacyjne rozwiązanie będzie mogło być wykorzystywane również przez siły lądowe i powietrzne.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc