Zaloguj

Thales dostarczy części do systemu Sting EO

30 czerwca Komenda Portu Wojennego w Gdyni poinformowała o podpisaniu umowy z firmą Thales Polska Sp. z o.o. w sprawie dostawy pakietu części przeznaczonych do systemu kierowania uzbrojeniem Sting EO. 

W ramach przetargu o charakterze otwartym, który został ogłoszony 10 czerwca, zamawiający poszukiwał dostawcy części - uszczelek, łożysk, wkład filtra, zawory, elementy napędu, zespoły tłoków, zawory trójdrożne magnetyczne, zawory redukcyjne, sprężyny, podzespoły drenu. Podmioty zainteresowane sprzedażą części miały czas na składanie ofert do 17 czerwca. Jedyną złożyła firma Thales Polska Sp. z o.o., oferta została przyjęta 30 czerwca. Tego samego dnia została podpisana umowa, która opiewa na kwotę 228 tys. złotych brutto. 

System kierowania uzbrojeniem Sting EO jest zainstalowany na czterech okrętach Marynarki Wojennej – trzech jednostkach rakietowych typu Orkan oraz okręcie patrolowym ORP Ślązak.  

W ostatnich latach jednostki podległe Inspektoratowi Wsparcia Sił Zbrojnych dwukrotnie poszukiwały podmiotu, który świadczyłby usługę serwisu systemu Sting EO. Ostatnie z nich zostało unieważnione w listopadzie 2019 roku – w wyznaczonym terminie nie wpłynął żaden wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.  

(Łukasz Pacholski) Foto: Łukasz Pacholski
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc