Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Testy radaru LTAMDS

Raytheon przekazał stację radiolokacyjną LTAMDS do testów na poligonie White Sands. Fot. Raytheon Technologies.

10 maja amerykańska firma Raytheon Missile & Defense, wchodząca w skład korporacji Raytheon Technologies, poinformowała o dostarczeniu stacji radiolokacyjnej LTAMDS na poligon rakietowy US Army w White Sands w stanie Nowy Meksyk w celu przeprowadzenia jej testów wojskowych.

Informacja została podana z miesięcznym opóźnieniem, bowiem stacja trafiła na poligon 11 kwietnia. Radar LTAMDS (Lower Tier Air and Missile Defense Sensor, pol. czujnik niższego poziomu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej) jest najnowszym systemem radiolokacyjnym obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej dla Wojsk Lądowych Stanów Zjednoczonych, zapewniając największe dostępne zdolności. Do końca roku US Army otrzymać ma sześć takich stacji, co umożliwi przeprowadzenie serii szeroko zakrojonych testów w ramach systemu Patriot, mających na celu sprawdzenie możliwości LTAMDS w środowisku operacyjnym.

LTAMDS to stacja radiolokacyjna z trzema antenami z aktywnym skanowaniem elektronicznym (AESA), z modułami nadawczo-odbiorczymi wykonanymi w technologii azotku galu (GaN). Zapewnia ona możliwość obserwacji dookólnej przestrzeni powietrznej. Został zaprojektowany z myślą o integracji z amerykańskim systemem dowodzenia obroną powietrzną IAMD/IBCS.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc