Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Terytorialsi dla maturzystów i ósmoklasistów

Fot. 14. BZOT

Żołnierze  nauczyciele 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej prowadzą z uczniami wirtualne spotkania  konsultacje przed tegorocznymi egzaminami. Na prośbę uczniów odbędą się dodatkowe zajęcia z matematyki.

Konsultacje przed egzaminami dotyczące ich specyfiki, zakresu materiału oraz tegorocznych zmian, trwają od połowy marca. Prowadzą je żołnierze – nauczyciele z 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej na platformie e-learningowej. Terytorialsi, znając wynikającą z nauki zdalnej trudną sytuację uczniów, którzy podejdą w tym roku do egzaminów, postanowili im bowiem pomóc w przygotowaniu się do tych najważniejszych w tym roku wydarzeń szkolnych.

Do tej pory odbyły się już wirtualne zajęcia dla uczniów klas ósmych z języka polskiego i matematyki, wzięło w nich udział około 20 ósmoklasistów. Spotkania on line odbywają się zawsze w soboty. Całą wiedzę, którą przekazali żołnierze, uczniowie otrzymali potem na adresy mailowe, m.in. listę lektur obowiązkowych z polskiego, zakres materiału czy wykaz zmian w zasadach egzaminacyjnych. Tak jak spodziewali się żołnierze, największe zainteresowanie wzbudziły konsultacje dla ósmoklasistów z matematyki i – na życzenie uczniów – odbędą się z tego przedmiotu dodatkowe zajęcia w sobotę, 17 kwietnia.

– Uczniowie wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnych zajęciach, choć nie były one planowane - mówi kpr. Tomasz Cierpiszewski, który prowadzi zajęcia z matematyki. – Do tego spotkania przygotujemy zagadnienia, które odpowiadają na ich potrzeby, dzięki czemu nasza pomoc będzie ukierunkowana. Liczymy na aktywny udział w zajęciach; fakt, że uczniowie sami wyrazili chęć uczestnictwa w następnym wirtualnym spotkaniu świadczy o tym, że pomoc jest potrzebna a my jesteśmy dla nich – dodaje.

Od najbliższej soboty rozpoczną się także konsultacje dla maturzystów.

Aby wziąć udział w zajęciach należy do najbliższego czwartku, 15 kwietnia wysłać na adres mailowy: 14zbot.sks@gmail.com zgłoszenie z zaznaczeniem, czy dotyczy spotkań dla maturzystów czy ósmoklasistów i jakiego przedmiotu. Zwrotnie, drogą mailową uczniowie otrzymają zaproszenie na spotkanie on-line.

Harmonogram spotkań:

17.04.21 godz. 13:00- egzamin po ósmej klasie – matematyka

17.04.21 - godz. 11:30 - matura – język polski

24.04.21 – godz. 11:30 - matura – matematyka

Uczestnictwo w zajęciach jest oczywiście bezpłatne.

Źródło: 14. ZBOT.

Teldat
reklama BMS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Terytorialsi dla maturzystów i ósmoklasistów”

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc