Zaloguj

Tajwan przejmuje fregaty typu Oliver Hazard Perry

21 lipca VSE Corporation poinformowała o podpisaniu kontraktu z Departamentem Obrony Stanów Zjednoczonych w sprawie remontu i przygotowania do przejęcia przez Tajwan dwóch fregat typu Oliver Hazard Perry pochodzących z nadwyżek sprzętowych US Navy. Prace, które mają zostać zrealizowane w ciągu 16 miesięcy, będą kosztować władze Tajwanu 74 mln dolarów.

Amerykanie przekażą w ramach programu pomocy wojskowej fregaty USS Taylor oraz USS Gary – obie zostały wycofane ze służby w 2015 roku i poszukiwano dla nich nowych użytkowników. Prace przy nich będą realizowane w Charleston na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Każdy z okrętów przejdzie przegląd dokowy, dodatkowo ponownemu uruchomieniu mają przejść niektóre systemy bojowe – może to wskazywać na ponowny montaż na pokładach uniwersalnych wyrzutni Mk.13, które zostały zdjęte w czasie służby w US Navy, kiedy fregaty przebudowano na oceaniczne patrolowce. W miejsce wyrzutni rakiet montowano bezzałogowe stanowisko ogniowe z armatą kalibru 25 mm.

W chwili obecnej siły morskie Tajwanu osiem fregat typu Oliver Hazard Perry, wszystkie powstały na licencji w stoczniach lokalnych. Para dodatkowych jednostek zastąpi część starych fregat typu Knox.

reklam Lockheed Martin
reklama MBDA
  • Reklama Kongsberg
  • reklama Telesystem

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc