Zaloguj

Szwedzkie zamówienie na radary Giraffe 4A i Arthur

Saab otrzymał zamówienie od Szwedzkiej Agencji do spraw Zakupów Wojskowych (FMV) dotyczące rozwoju i utrzymywania zdolności bojowych oraz rozpoznawczych artylerii. Zamówienie obejmuje wielofunkcyjny radar Saab Giraffe 4A i przedłużenie żywotności systemu lokalizacyjnego artylerii Arthur.


Dostawy nowoczesnego naziemnego systemu wielofunkcyjnego Giraffe 4A i wydłużenie funkcjonowania systemu Arthur stworzą warunki dla długoterminowego rozwoju zdolności Sił Zbrojnych w zakresie rozpoznania pola walki i da nowe możliwości radzenia sobie z istniejącymi i przyszłymi zagrożeniami. Prace modernizacyjne będą odbywały się w fabryce Saab w Göteborgu, zaś dostawy planowane są od 2019 r.

"Nasz naziemny system radarowy Giraffe 4A wzmacnia zdolności naszych klientów do wykrywania nadchodzących zagrożeń, w tym taktycznych rakiet balistycznych. Napięcia wokół nas rosną, a system zapewnia naszym klientom światowej klasy wielofunkcyjne zdolności pomagające chronić ich interesy ", mówi Anders Carp, Szef Działu Biznesowego Surveillance.

Giraffe 4A to wielofunkcyjny radar, który daje użytkownikowi szereg możliwości. Jeden system może być używany do obserwacji przestrzeni powietrznej i obrony przeciwlotniczej, a także ostrzegania i lokalizowania celów dla artylerii. Jest to cyfrowy wielokanałowy system z technologią Active Electronically Scanned Array (AESA) opartą na azotku galu (GaN).

Rodzina radarów Arthur i Giraffe produkowana jest w fabryce Saab w Göteborgu, światowym centrum technologii mikrofalowej i sensorowej. Wytwarza się właśnie tam jedne z kilku najbardziej zaawansowanych technologicznie systemów radarowych i czujników dostępnych na rynku. Oferta Saab w obszarze radarów i narzędzi walki elektronicznej obejmuje również system GlobalEye do monitorowania przestrzeni powietrznej, systemy czujników dla myśliwca Gripen i rodzinę systemów Arexis.

reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg
  • reklama Telesystem

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc