Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Szczęśniak z umową na pojazdy ratowniczo-gaśnicze

4 września Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu poinformowała o podpisaniu umowy z firmą Szczęśniak Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. na mocy której do jednostek trafi kolejna partia samochodów ratowniczo-gaśniczych.

Kontrakt został zawarty 24 sierpnia i ma wartość 3,9 mln złotych bez VAT. Firma z Bielska-Białej dostarczy Strażakom sześć samochodów ratowniczo-gaśniczych z funkcją do ograniczania stref skażeń chemicznych i ekologicznych – trafią one do Jeleniej Góry, Kłodzka, Oleśnicy, Oławy, Polkowicach oraz Złotoryi. Oferta firmy Szczęśniak Pojazdy Specjalne była jedyną, która wpłynęła w powyższym przetargu – otwarcie ofert miało miejsce 7 sierpnia.

Nowe pojazdy mają dysponować napędem 4x4, silnikiem o mocy minimum 210kW spełniających normę Euro 6 oraz kabiną brygadową. We wnętrzu znajdzie się zbiornik wody o pojemności do 3000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności do 300 litrów, autopompa, działko wodno-pianowe, linia szybkiego natarcia, agregat prądotwórczy, maszt oświetleniowy.

W bieżącym roku to największy sukces na krajowym rynku pojazdów ratowniczo-gaśniczych firmy Szczęśniak, która dodatkowo oczekuje na podpisanie umów w kolejnych zleceniach – dzięki nim portfel zamówień może osiągnąć poziom 50 pojazdów, które trafią do wojskowych i cywilnych strażaków.

(ŁP) Foto: Szczęśniak Pojazdy Specjalne
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc