Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Symulatory holograficzne w WCBKT S.A.

Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne S.A. będzie dysponowało holograficznym symulatorem do szkolenia pracowników obsługujących lotniskowe urządzenia zasilania elektroenergetycznego samolotów LUZES V/D i nową platformą symulacyjną na potrzeby produkowanego w spółce trenażera TWS-3 ORTLES dla pojazdów BWP-1. Spółka podpisała w maju br. umowy dotyczące produkcji symulatorów holograficznych.

Symulatory są to wirtualne systemy treningowe, wykorzystywane do szkolenia użytkowników zaawansowanego technologicznie sprzętu, w tym również urządzeń naziemnej obsługi statków powietrznych (NOSP). Systemy symulacyjne, wykorzystujące okulary holograficzne, przedstawiają wirtualne, trójwymiarowe modele urządzeń oraz animacje prezentujące procedury obsługowe w bardzo przystępny sposób. Od 2018 roku WCBKT S.A. posiada symulator holograficzny dla lotniskowego zasilacza hydraulicznego LZH/N.

Wykorzystanie rozszerzonej wirtualnej rzeczywistości pozwoli z jednej strony na znaczne obniżenie kosztów szkolenia i serwisu, a także podniesie efektywność procesów produkcyjnych w naszej Spółce. Kolejnym krokiem będzie oferowane tego rodzaju systemów obsługi urządzeń WCBKT S.A. naszym klientom, tak wojskowym jak i cywilnym - podkreśla Piotr Kisiel, prezes WCBKT S.A.

WCBKT S.A. od ponad 50 lat dostarcza, opracowane i produkowane w spółce, urządzenia naziemnej obsługi statków powietrznych (NOSP), które są wykorzystywane do obsługi wszystkich typów statków powietrznych. Ostatnio spółka specjalizuje się także w opracowaniu i dostawie kompleksowego wyposażenia hangarowo – lotniskowego zarówno na rynek wojskowy, jak i na rynek cywilny w kraju i za granicą.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc