Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Supply trafił do kosza

9 sierpnia Inspektorat Uzbrojenia poinformował o unieważnieniu postępowania w sprawie zamówienia zbiornikowców paliwowych, które kryły się pod kryptonimem Supply.

Powodem tego kroku było odrzucenie wszystkich wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przetargowym. Według komunikatu Inspektoratu Uzbrojenia o powyższe zamówienie zainteresowanie wyrażały cztery podmioty – wszystkie zostały jednak wykluczone. Oznacza to, że program Supply czeka nowe rozdanie (być może zlecone bezprzetargowo ze względu na wystąpienie istotnego interesu bezpieczeństwa państwa) bądź zamrożenie na czas nieokreślony.

Przypomnijmy, program Supply został uruchomiony przez Inspektorat Uzbrojenia w kwietniu 2016 roku. Zakładał zamówienie jednego okrętu z opcją na drugi – ich głównym zadaniem miał być transport i zaopatrywanie okrętów w ładunki płynne, a także realizację prac warsztatowych oraz zaopatrywania w żywność. Pierwszy okręt miał zostać dostarczony do końca 2020 roku, a drugi w latach 2020-24 (w zależności od momentu wykorzystania opcji kontraktowej).

Zainteresowanie powyższym programem wyraziły trzy konsorcja: Remontowa Shipbuilding S.A. wraz z KenBIT Koeing i Wspólnicy sp.j., Stocznia Remontowa Nauta S.A. wraz z OBR CTM, WB Electronics oraz z AYCOMM sp. z o.o., Morska Stocznia Remontowa Gryfia S.A..

(ŁP) Foto: Remontowa Shipbuilding
Teldat
reklama BMS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc