Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama PIT-Radwar

Sukces eksportowy MSBS GROT

Polska Grupa Zbrojeniowa zawarła kontrakt na dostawy karabinków MSBS GROT wraz z wyposażeniem dodatkowym do sił zbrojnych jednego z państw Afryki Wschodniej. Fot. PGZ S.A.

Polska Grupa Zbrojeniowa zawarła kontrakt na dostawy karabinków MSBS GROT wraz z wyposażeniem dodatkowym do sił zbrojnych jednego z państw Afryki Wschodniej.

Podpisany kontrakt zakłada dostawę partii karabinków MSBS GROT we wskazanym przez zamawiającego kalibrze 7,62×39 mm wraz z pakietem wyposażenia dodatkowego: granatnikami podwieszanymi oraz celownikami optycznymi produkcji PCO.

– Karabinek MSBS GROT dołącza do puli produkowanego przez nas uzbrojenia, które trafiło na wyposażenie zagranicznych sił zbrojnych. Intensywnie pracujemy nad projektami eksportowymi, czego najlepszym dowodem jest zawarta właśnie umowa. Chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym stronom, a przede wszystkim zarządowi i pracownikom radomskiej Fabryki Broni, bowiem spod ich ręki wyszedł jeden z najlepszych na świecie karabinków w swojej klasie – powiedział Sebastian Chwałek, prezes zarządu PGZ S.A.

– Dostarczenie karabinków z rodziny MSBS GROT do kolejnej zagranicznej formacji świadczy o wysokiej jakości oferowanych przez naszą spółkę wyrobów, które są rozpoznawalne i cieszą się bardzo dobrą opinią na całym świecie. Zawarty kontrakt jest potwierdzeniem, że obrana przez naszą spółkę strategia związana z promocją wyrobów sygnowanych znakiem FB na rynkach zagranicznych jest skuteczna i przynosi zamierzone efekty, jakimi są kolejne armie wyposażone w karabinki MSBS GROT – powiedział Seweryn Figurski, członek zarządu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o.

Karabinek MSBS GROT to broń produkowana przez Fabrykę Broni „Łucznik” – Radom. Modułowa konstrukcja pozwala na tworzenie szeregu konfiguracji broni w układach kolbowych i bezkolbowych. MSBS GROT charakteryzuje się wysoką ergonomią i pełnym przystosowaniem dla użytkowników prawo- i leworęcznych. Broń jest w pełni dostosowana do wymagań współczesnego i przyszłego pola walki. Od 2017 roku MSBS GROT znajduje się na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

11 comments on “Sukces eksportowy MSBS GROT”

  1. Ślązak. Gdyby nie takie artykuły, to po dostawie pierwszej partii karabinków do odbiorcy który zorientował by się że produkt jest wadliwy, zerwał by umowę i wtedy byłby wstyd na cały świat. Następnego kontraktu by nie było. Stosowanie sowieckiego systemu, wsio w pariadkie, nikomu na dobre nie wychodzi. Gdyby niemoty z zarządu FB i MON nie ściemniali, tylko przyznali się od razu do wad wieku dziecięcego, nie było by afery. No ale nie, ktoś w młodości chyba oglądał Młode Wilki i zastosował się do rady "A jak cię złapią na kradzieży za rękę, to mów, że to nie twoja ręka" to i efek tył jaki był.

  2. Szkoda ze normalni obywatele nie mają możliwości zakupu. Chętnie kupię za swoje ciężko zarobione pieniądze taki sprzęt do rekreacji, albo samoobrony!

  3. Kreciej? Chłopie te zarzuty były prawdziwe co w sumie potwierdziła te FB Radom. Nie od parady powstała wersja A2, a w przygotowaniu jest A3, w której usunięte zostaną kolejne zweryfikowane wady.

  4. Broń była nowa, normalne że jest sukcesywnie poprawiana, pierwszy kontrakt przełamał niemoc jaka panowała wokół MSBS, wojownicy na wojnie polsko-polskiej wszystko wiedzą najlepiej.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc