Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Su-22 wznowiły loty

25 września rzecznik prasowy Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych poinformował, że podjęło decyzję o wznowieniu lotów odrzutowych samolotów bojowych Su-22, które były uziemione od 6 lipca, kiedy doszło do katastrofy samolotu myśliwskiego MiG-29 w pobliżu Pasłęka.

Pierwsze, od tego czasu, loty mają na celu przebazowanie części maszyn, które w momencie uziemienia stacjonowały w bazie lotniczej w Mirosławcu do macierzystej 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie - zadanie miało zostać wykonane 24 września, ale ze względu na niesprzyjającą aurę przesunięto je na dzień kolejny. Uziemienie Su-22 wynikało z faktu potrzeby wyjaśnienia przyczyn awarii fotela K-36, który stanowi wyposażenie ratownicze obu typów eksploatowanych w Polsce odrzutowych samolotów bojowych produkcji radzieckiej.

Działania komisji były wspierane przez pracowników Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 S.A., którzy zajmują się serwisowaniem i obsługami samolotów obu typów. Decyzja o wznowieniu lotów przez Su-22 oznacza, że kwestia sprawności technicznej foteli K-36 została wyjaśniona. To zaś, po wyjaśnieniu przyczyn lipcowej katastrofy, otwiera drogę do wznowienia (w przyszłości) lotów także na MiGach-29.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
Teldat
reklama BMS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc