Zaloguj
reklama PIT-RADWAR

Strykery dla Tajlandii

26 lipca Departament Stanu poinformował o wydaniu zgody na potencjalną sprzedaż do Tajlandii partii kołowych transporterów opancerzonych Stryker, które wraz z wyposażeniem dodatkowym mogą kosztować do 175 mln dolarów.

W dokumentacji przesłanej do Kongresu Stanów Zjednoczonych w celu dalszej autoryzacji, zgodnej z procedurą FMS i upublicznionej przez agencję DSCA wynika, że Tajlandia jest zainteresowana zakupem 60 kołowych transporterów opancerzonych Stryker wraz z 60 sztukami wielkokalibrowych karabinów maszynowych M2 kalibru 12,7 mm, pakietem części zamiennych, wyrzutniami granatów dymnych, układem obserwacji AN/VAS-5 oraz systemem łączności AN/VIC-3. Zgodnie z tradycją pakiet obejmuje także wsparcie szkolno-logistyczne realizowane przez stronę amerykańską.

Pierwsze informacje o zainteresowaniu Tajlandii transporterami Stryker pojawiły się w maju, kiedy media tego państwa poinformowały o autoryzowaniu programu zakupu. Wówczas sugerowano, że będą to pojazdy używane, pochodzące z nadwyżek sprzętowych US Army i poddane remontom głównym. Częściowo miały być sfinansowane z środków finansowych amerykańskiej pomocy wojskowej FMF.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
reklama PCO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc