Zaloguj

Stocznia Remontowa Nauta S.A. zbuduje jednostki dla Urzędów Morskich?

20 października Urząd Morski w Szczecinie poinformował o otwarciu ofert podmiotów zainteresowanych budową dwóch pełnomorskich wielozadaniowych jednostek pływających, które mają trafić do Urzędów Morskich w Szczecinie oraz Gdyni.

W ramach kolejnej, w tym roku, próby wyboru stoczni istnieje szansa, że tym razem dojdzie do podpisania kontraktu. Ostatecznie w powyższym postępowaniu udział biorą dwaj oferenci – konsorcjum składające się ze Stoczni Remontowej Nauta S.A. z Gdyni wraz z norweskim Havyard Ship Technology AS, a także Remontowa Shipbuilding S.A. z Gdańska. Zamawiający przygotował budżet 231 mln złotych brutto, oferta polsko-norweskiego konsorcjum opiewa na 210 mln złotych brutto, a gdańskiej stoczni na 213,6 mln złotych brutto. Obaj oferenci deklarują zrealizowanie zamówienia do końca czerwca 2020 roku.

Para nowych jednostek ma zastąpić w linii obecnie eksploatowane SV Planeta oraz SV Zodiak, które weszły do służby na początku lat 80. XX wieku. Do ich głównych zadań wymienia się obsługa pływającego oznakowania nawigacyjnego, zbieranie zanieczyszczeń olejowych ropopochodnych, prowadzenie prac podwodnych w akwenach trudnodostępnych, prowadzenie prac sondażowych na otwartych akwenach.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc