reklama Helikon-Tex

Stocznia Marynarki Wojennej coraz bliżej PGZ

29 maja na terenie Stoczni Marynarki Wojennej odbył się briefing prasowy z udziałem wiceministra obrony Bartosza Kownackiego oraz innych osób zajmujących się sprawą, coraz bliższego, przejęcia powyższego podmiotu przez Polską Grupę Zbrojeniową S.A..

Wraz z nim w spotkaniu z mediami uczestniczyli: Sekretarz Stanu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Maciej Małecki, Prezes Zarządu PGZ Stocznia Wojenna Konrad Konefał, a także Syndyk Stoczni Marynarki Wojennej S.A. Magdalena Smółka. Głównym celem było poinformowanie opinii publicznej o podpisaniu, w piątek 26 maja, umowy przedwstępnej na zakup przez PGZ Stocznia Wojenna, będącej częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A., Stoczni Marynarki Wojennej S.A. – jak ujął to Konrad Konefał, formalne przejęcie będzie zależało od spełnienia procedur ustawy o portach i przystaniach morskich. Najprawdopodobniej będzie to mieć miejsce w ostatnim kwartale bieżącego roku.

Dodatkowo Konrad Konefał stwierdził, że posiadanie przez PGZ S.A. takiej liczby stoczni nie spowoduje wewnętrznej konkurencji zakładów, które mają uzupełniać swoje możliwości oraz kompetencje.

Niejako przy okazji minister Bartosz Kownacki uspokoił opinię publiczną informacją o dalszych losach programu Kormoran – kolejne okręty, najprawdopodobniej zamawiane osobno, mają być zamawiane w stoczni Remontowa Shipbuilding, która posiada odpowiednie kompetencje do realizacji budowy jednostek wykonanych ze stali małomagnetycznej.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullmagnifiercrossmenulisthighlightindent-increasesort-amount-asc