Zaloguj

Stępka pod USS Santa Barbara

Austal USA

27 października w stoczni Austal USA w Mobile w stanie Alabama odbyła się uroczystość położenia stępki pod wielozadaniowy okręt wojenny, który po wejściu do służby otrzyma nazwę USS Santa Barbara (LCS 32). Jest to jeden z ostatnich okrętów typu Independence, który zostanie zbudowany na zamówienie Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych.

Kontrakt na budowę jednostki został zawarty we wrześniu 2018 roku. Będzie to trzeci okręt należący do US Navy noszący nazwę Santa Barbara – pierwszym z nich była jednostka transportowa służąca w latach 1918-1919, a drugim zaopatrzeniowiec będący w linii w okresie 1970-1998. Trzeci USS Santa Barbara, zgodnie z obecnymi planami, trafi na Ocean Spokojny i jego portem macierzystym zostanie San Diego w Kalifornii.

Program budowy wielozadaniowych okrętów typu Independence jest prowadzony w pełnym tempie. Jedenaście z nich znajduje się już w służbie (w tym dwa operujące na wodach azjatyckich), na wcielenie oczekują już dostarczone (i przyszłe) USS Oakland oraz USS Mobile. W różnych stadiach budowy znajdują się kolejne cztery, a budowa ostatniej pary (przyszłe LCS 36 i LCS 38) ma rozpocząć się w 2021 roku.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Stępka pod USS Santa Barbara”

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc