Zaloguj
reklama PIT-RADWAR

Stępka pod pakistańską korwetę MILGEM

Marynarka Wojenna Pakistanu

25 października w stoczni Karachi Shipyard and Engineering Works w Karaczi odbyła się uroczystość położenia stępki pod wielozadaniową korwetę typoszeregu MILGEM przeznaczoną dla Marynarki Wojennej Pakistanu.

W ramach kontraktu, podpisanego pomiędzy Turcją i Pakistanem, dwie korwety zostaną zbudowane w Turcji, a pozostałe dwie (dzięki transferowi technologii oraz prawami intelektualnymi) w stoczni w Karaczi. Pierwsza z jednostek ma zostać dostarczona w 2023 roku, obecnie znajduje się w budowie w Turcji (jej wodowanie zaplanowano na 2021 rok). Ostatnia z czwórki trafi do służby w 2025 roku.

Dotychczas żadna ze stron nie ogłosiła konfiguracji korwet. W lutym 2019 roku ogłoszono, że uzbrojenie ma pochodzić z Chin i obejmie pionową wyrzutnię dla szesnastu pocisków przeciwlotniczych, do ośmiu pocisków przeciwokrętowych (prawdopodobnie C-802). Nie można wykluczyć, że na pokładzie znajdą się także systemy produkcji tureckiej.

Marynarka Wojenna Pakistanu, w najbliższych latach, otrzyma osiem wielozadaniowych okrętów eskortowych – cztery fregaty chińskiego Typu 054AP, a także cztery korwety typoszeregu MILGEM. Zastąpią obecnie eksploatowane jednostki typu Oliver Hazard Perry (jedną) oraz Tariq (trzy).

reklama PCO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc