Zaloguj
reklama Helikon-Tex

Wojskowe spycharko-ładowarki do naprawy

Spycharko-ładowarki rodziny SŁ-34 stanowią ważny rodzaj sprzętu Wojska Polskiego w czasie działaj w okresie pokoju. Fot. Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych

9 listopada 1. Regionalna Baza Logistyczna w Wałczu poinformowała o podpisaniu umowy na realizację usługi napraw głównych części spycharko-ładowarek SŁ-34 i SŁ-34B eksploatowanych przez jednostki Wojska Polskiego.

W ramach postępowania poszukiwano firm, które zrealizują prace przy dziewiętnastu pojazdach (w tym opcjonalnych ośmiu) - zamówienie zostało podzielone na trzy części. Dzięki temu udało się wyłonić firmę, która zrealizuje jedną z nich. Za kwotę 1,1 mln złotych bez VAT cztery SŁ-34 i SŁ-34B naprawi firma Sarnicki Zdzisław Biuro Handlowe „Gama” - umowa została podpisana 21 października bieżącego roku. Co ciekawe, wykonawca zaoferował długi okres gwarancji na zrealizowane prace, to jest 48 miesięcy od odbioru wyremontowanego sprzętu. W przypadku dwóch innych zadań (jedno na osiem pojazdów, a drugie na siedem) nie wyłoniono podmiotu, który spełniałby wymagania zamawiającego. Remontem siedmiu sztuk była zainteresowana firma Dominik Pater PPHU “Star-San-Duo", jednak oferta przekroczyła zakładany budżet.

Co ciekawe, w postępowaniu przetargowym nie wzięła udział Huta Stalowa Wola S.A., a więc producent pojazdów tego typu.

Spycharko-ładowarki rodziny SŁ-34 stanowią ważny element wyposażenia jednostek inżynieryjnych Wojska Polskiego. Nowe modele są systematycznie kupowane przez Inspektorat Uzbrojenia – w 2019 roku zamówiono siedemnaście egzemplarzy SŁ-34C, które do końca 2021 roku ma dostarczyć Huta Stalowa Wola S.A.

reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 comments on “Wojskowe spycharko-ładowarki do naprawy”

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc