Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

Wojskowe spycharko-ładowarki do naprawy

Spycharko-ładowarki rodziny SŁ-34 stanowią ważny rodzaj sprzętu Wojska Polskiego w czasie działaj w okresie pokoju. Fot. Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych

9 listopada 1. Regionalna Baza Logistyczna w Wałczu poinformowała o podpisaniu umowy na realizację usługi napraw głównych części spycharko-ładowarek SŁ-34 i SŁ-34B eksploatowanych przez jednostki Wojska Polskiego.

W ramach postępowania poszukiwano firm, które zrealizują prace przy dziewiętnastu pojazdach (w tym opcjonalnych ośmiu) - zamówienie zostało podzielone na trzy części. Dzięki temu udało się wyłonić firmę, która zrealizuje jedną z nich. Za kwotę 1,1 mln złotych bez VAT cztery SŁ-34 i SŁ-34B naprawi firma Sarnicki Zdzisław Biuro Handlowe „Gama” - umowa została podpisana 21 października bieżącego roku. Co ciekawe, wykonawca zaoferował długi okres gwarancji na zrealizowane prace, to jest 48 miesięcy od odbioru wyremontowanego sprzętu. W przypadku dwóch innych zadań (jedno na osiem pojazdów, a drugie na siedem) nie wyłoniono podmiotu, który spełniałby wymagania zamawiającego. Remontem siedmiu sztuk była zainteresowana firma Dominik Pater PPHU “Star-San-Duo", jednak oferta przekroczyła zakładany budżet.

Co ciekawe, w postępowaniu przetargowym nie wzięła udział Huta Stalowa Wola S.A., a więc producent pojazdów tego typu.

Spycharko-ładowarki rodziny SŁ-34 stanowią ważny element wyposażenia jednostek inżynieryjnych Wojska Polskiego. Nowe modele są systematycznie kupowane przez Inspektorat Uzbrojenia – w 2019 roku zamówiono siedemnaście egzemplarzy SŁ-34C, które do końca 2021 roku ma dostarczyć Huta Stalowa Wola S.A.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 comments on “Wojskowe spycharko-ładowarki do naprawy”

  • Reklama Kongsberg

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc