Zaloguj

Sprzęt warsztatowy dla Leopardów

16 lipca 2. Regionalna Baza Logistyczna z Warszawy poinformowała o podpisaniu umów na dostawy wyposażenia warsztatowego, które jest przeznaczone dla pododdziałów technicznych Wojska Polskiego obsługujących czołgi Leopard 2.

W ramach postępowania przetargowego, które ogłoszono 28 maja, poszukiwano dostawcy hydraulicznego systemu podnoszenia czołgów Leopard 2A4/A5 (jeden komplet z opcją na drugi, z terminem realizacji do końca listopada 2019 roku), dostawcy zawiesi do montażu i demontażu silnika (dwa komplety z opcją na dwa kolejne), dostawy rozpieraków hydraulicznych do opuszczania wahaczy (jeden komplet z opcją na drugi) oraz pulpitu kontroli układu przeciwpożarowego (jeden komplet).

Ostatecznie 5 lipca udało się podpisać umowy z wykonawcami trzech wymienionych zadań (poza dostawą zawiesi do montażu i demontażu silnika). System hydraulicznego podnoszenia czołgów oraz rozpieraki hydrauliczne do opuszczania wahaczy dostarczy firma Fire-Max Sp. z o.o. z Warszawy za kwotę 605 tys. złotych bez VAT. Pulpit kontroli układu przeciwpożarowego, za kwotę 103 tys. złotych bez VAT, dostarczy Mario International Technology & Service Sp. z o.o. z Gliwic. Całość dostaw ma zostać zrealizowana do końca listopada bieżącego roku.

Brak umowy na pozostałą część wyposażenia wynikał z faktu, że najtańsza oferta przekroczyła zakładany przez zamawiającego budżet.

(ŁP) Foto: Andrzej Kiński
reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg
  • reklama Telesystem

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc