Zaloguj

Śmigłowce HH-60W Jolly Green II zakończyły testy

Amerykanie zakończyli badania śmigłowców HH-60W Jolly Green II, co otwiera drogę do rozpoczęcia wdrażania ich do służby. Fot. USAF

15 kwietnia Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych poinformowały o zakończeniu fazy prób rozwojowych, które były prowadzone przez ośrodek doświadczalny US Air Force w Eglin na Florydzie.

Ostatnią fazą były próby wykorzystania uzbrojenia pokładowego, co było realizowane siłami użytkownika oraz zespołu fabrycznego firmy Sikorsky Aircraft Corp.. Ostatecznie zebrane dane wskazują, że HH-60W Jolly Green II spełnia wszystkie wymagania Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych i można rozpocząć na nich eksploatację operacyjną. Testy realizowano z udziałem sześciu śmigłowców przedseryjnych, które łącznie wykonały loty o całkowitym czasie ponad 1100 godzin. Zgodnie z umową zostaną doprowadzone do standardu seryjnego i trafią jednej z jednostek operacyjnych. Kolejne próby zaplanowano w 2022 roku, będą realizowane przez specjalistów z zakresu CSAR w bazie lotniczej Nellis.

Zgodnie z planami Departament Obrony Stanów Zjednoczonych zamówi 113 śmigłowców Lockheed Martin HH-60W Jolly Green II, które zastąpią w linii obecnie eksploatowane HH-60G Pave Hawk. Pomimo faktu, że HH-60W bazuje konstrukcyjnie na wielozadaniowym śmigłowcu UH-60M Black Hawk, wymagania US Air Force wymusiły zmiany konstrukcyjne, pozwalające na osiągnięcie większego promienia działań bojowych oraz poprawiły możliwości defensywne.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc