Zaloguj

Śmigłowce dla służb porządku publicznego od Leonardo

16 października koncern Leonardo poinformował o podpisaniu kilku kontraktów na sprzedaż i dostawy wielozadaniowych śmigłowców przeznaczonych dla służb porządku publicznego w Stanach Zjednoczonych oraz Japonii.

W ramach pierwszego z nich, zawartego z władzami hrabstwa Travis ze stanu Teksas, włoski producent dostarczy trzy wielozadaniowe AW169, które mają służyć do transportu rannych, a także wsparcia służb porządkowych i realizacji zadań przeciwpożarowych. Ich dostawy mają rozpocząć się w październiku 2018 roku, będą to pierwsze AW169 przeznaczone do zadań wsparcia służb porządku publicznego w Stanach Zjednoczonych. Według deklaracji mają operować w rejonie miasta Austin.

Tego samego dnia poinformowano także o sprzedaży czterech śmigłowców w Japonii, wszystkie mają trafić do służb ratowniczych. Władze prefektury Yamaguchi zdecydowały się na zakup pojedynczego AW169, natomiast władze prefektur Fukushima oraz Shizuoka zdecydowały się o zakupie AW139 (po jednym egzemplarzu dla każdej). Poza tym pojedynczy AW189 trafi do Straży Pożarnej Tokio. Dostawy całego zamówionego sprzętu mają zostać zrealizowane w latach 2019-2020 i pozwolą na zastąpienie obecnie eksploatowanego sprzętu. Poza zadaniami przeciwpożarowymi będą mogły służyć do innych zadań związanych z poszukiwaniem i ratowaniem ludności.

(ŁP) Foto: Leonardo
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc