Zaloguj

Singapurskie okręty typu Independence w komplecie

31 stycznia w bazie sił morskich Singapuru Tuas odbyła się uroczystość wcielenia do służby trzech wielozadaniowych okrętów wojennych typu Independence – są to ostatnie z serii ośmiu, które zostały zamówione przez władze tego współczesnego polis.

Ostatnie trzy otrzymały nazwy RSS Fortitude, RSS Dauntless oraz RSS Fearless. Zostały zbudowane przez lokalną stocznię ST Marine – ich budowa rozpoczęła się w latach 2017-2018. Cała seria zastąpiła dwanaście kutrów patrolowych typu Fearless, które wprowadzono do służby w latach 1996-98. W porównaniu do nich, następcy charakteryzują się większymi możliwościami operacyjnymi.

Okręty typu Independence wypierają 1200 ton, a ich kadłuby mają 80 metrów długości i 12 szerokości. Układ CODAD zapewnia prędkość 27 węzłów, a zapas paliwa pozwala na osiągnięcie zasięgu 3000 mil morskich. Wysoki stopnień automatyzacji pozwolił na ograniczenie etatowej załogi do 23 osób. Uzbrojenie obejmuje automatyczną armatę Leonardo Super Rapid kalibru 76 mm, dwa stanowiska Hitrole z wkm kalibru 12,7 mm, stanowisko Typhoon z armatą kalibru 25 mm, pionową wyrzutnię pocisków MICA VL. Dodatkowo na rufie jest lądowisko dla śmigłowca.

(ŁP) Foto: Marynarka Wojenna Singapuru
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc