Zaloguj

Singapur bliżej F-35 Lightning II

9 stycznia Departament Stanu poinformował o wydaniu zgody na potencjalną sprzedaż do Singapuru partii wielozadaniowych samolotów bojowych Lockheed Martin F-35 Lightning II w wersji skróconego startu i pionowego lądowania.

W upublicznionej dokumentacji, która została przesłana do Kongresu w celu dalszego procesu autoryzacji sprzedaży poprzez procedurę FMS, wynika, że to współczesne polis jest zainteresowane zakupem niewielkiej partii samolotów. Zatwierdzony pakiet obejmuje cztery F-35B Lightning II z opcją na osiem kolejnych oraz jeden zapasowy silnik Pratt&Whitney F135, wsparcie szkolno-logistyczne i zestawy części zapasowych. Według upublicznionej dokumentacji, po dostawie maszyny mają stacjonować na terytorium Stanów Zjednoczonych (prawdopodobnie baza Luke, gdzie mieści się międzynarodowy ośrodek szkolenia F-35). Całość wyceniono na kwotę 2,750 mld dolarów.

Władze Singapuru od dłuższego czasu obserwują program F-35 Lightning II. Jest to związane z planami modernizacji lotnictwa wojskowego – powyższa konstrukcja ma zastąpić flotę obecnie eksploatowanych wielozadaniowych samolotów bojowych F-16C/D Fighting Falcon.

(ŁP) Foto: US Navy
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc