Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Siły Zbrojne RP otrzymają kolejne Węzły Teleinformatyczne

Fot.: Teldat

Odbędzie to się w wyniku finalizacji kolejnych dostaw tego innowacyjnego i kilkukrotnie już nagrodzonego Sprzętu Wojskowego (SpW) – oznajmił Daniel Lemke, Członek Zarządu - Dyrektor Operacyjny TELDAT.

Zobacz też: Wreszcie wojsko będzie miało Węzły Teleinformatyczne.

Jest to nowe SpW, którego pierwsze egzemplarze trafiły do Naszego Wojska w 2019 i następne w 2020 roku. Tradycyjnie realizowane są one – podobnie jak przez 25 lat TELDAT wykonywał wszystkie dotychczas zawarte kontrakty krajowe i zagraniczne – w pełni zgodnie z harmonogramem i wymaganiami Zamawiającego - polskiego Ministerstwa Obrony Narodowej.

Zobacz też: W WAT powstały dwa laboratoria dla rozwiązań Jaśmina.

To SpW zaraz po jego powstaniu i w kolejnych dwóch latach otrzymało wysokie oceny różnych ważnych gremiów i środowisk, których efektem były m.in.:

  • nagroda DEFENDER, przyznana w 2019 roku przez Radę Programową tej edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego (składającą się z prominentnych przedstawicieli: Prezydenta i Premiera RP, MON (w tym PUiM) i SZ RP, MSZ, MNiSW, ŻW, ABW, SG, Policji i PSP), która także doceniła: wyjątkowo duży zbiór równie innowacyjnych produktów sprzętowych i programowych wchodzących w skład ww. wyrobów wojskowych oraz ich istotne znaczenie dla narodowego oraz sojuszniczego systemu dowodzenia i łączności;
  • najwyższa nagroda Grand Prix w kategorii „INNOWACYJNY PRODUKT”, otrzymana w 2020 roku w trakcie finału ogólnopolskiego konkursu Lider Bezpieczeństwa Państwa 2020, odbywającego się w Inspektoracie Wsparcia SZ RP, m.in. pod honorowym patronatem Szefa BBN i z udziałem przedstawicieli SZ RP;
  • miano rozwiązania najbardziej potrzebnego dla wojska, co było efektem sondy zrealizowanej w 2021 roku przez „portal-mundurowy.pl” w kategorii Innowacje-Wdrożenia-Bezpieczeństwo-Obronność. W ramach tego przedsięwzięcia za WTi opowiedziała się zdecydowana większość z 88 tysięcy głosujących, którzy wybrali to SpW spośród kilkudziesięciu produktów dedykowanych dla bezpieczeństwa i obronności.

 

Zobacz też: System Jaśmin - wielokrotnie sprawdzona jakość.

W kontekście powyższego ważnym jest, że omawiane nowej generacji WTi powstały na bazie bogatego i unikalnego doświadczenia TELDAT, zdobytego (także za granicą, w tym na wielu teatrach działań wojskowych), m.in. w trakcie: długoletniej eksploatacji i rozwoju Węzłów Teleinformatycznych JAŚMIN (również przeznaczonych dla żołnierza i pojazdów) oraz realizacji szkoleń ich obsług, administratorów i remontowców. Warto przy tym wspomnieć, że rozwiązania te przez wiele lat również uzyskiwały wysokie oceny w kraju i za granicą oraz były wielokroć wyróżniane i nagradzane, w tym przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego jako najbardziej zaawansowane wyroby techniki wojskowej.

Autor: Daniel Lemke – Członek Zarządu - Dyrektor Operacyjny TELDAT

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc