Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

Siedmiu chętnych w przetargu na pojazdy dla wojsk aeromobilnych

15 września ppłk Robert Wincencik, Rzecznik Prasowy Inspektoratu Uzbrojenia, poinformował, że w postępowaniu przetargowym dotyczącym zakupu pojazdów oraz przyczep dla wojsk aeromobilnych zgłosiło się siedmiu potencjalnych oferentów.

Powyższa lista obejmuje: Zeszuta Sp. z o.o., AMZ-Kutno S.A., Dom samochodowy Germaz Sp. z o.o., a także cztery konsorcja: Kafar Bartłomiej Sztukier, Hibneryt Sp. z o.o. s.k., Auto Podlasie Sp. z o.o. i Auto Special Sp. z o.o. Modlniczka Oddział Sobiesław Zasada; Polski Holding Obronny Sp. z o.o. z Concept Sp. z o.o.; Szczęśniak Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. z Marvel Sp. z o.o.; Polska Grupa Zbrojeniowa S.A., Rosomak S.A., Toyota Motor Poland Co. Ltd. Sp. z o.o..

Postępowanie przetargowe uruchomiono 26 lipca bieżącego roku. W jego ramach planowany jest zakup 55 pojazdów wraz z 105 przyczepami, które mają zostać dostarczone w latach 2019-22, dodatkowo umowa ma objąć opcję na kolejnych 25 pojazdów i 55 przyczep. Termin wpływu zgłoszeń upłynął 4 września bieżącego roku.

Zgodnie z wymaganiami, pojazdy 4×4 powinny być dostosowane do transportu morskiego, lądowego i lotniczego, w tym z możliwością na platformie desantowej PDS typu V w celu desantowania z powietrza, a także na pokładzie lub na zawieszeniu zewnętrznym śmigłowca. Ładowność minimalną określono na 1200 kg, a masa całkowita nie może przekraczać 3500 kg.

(ŁP) Foto: USMC
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc