Zaloguj

Serwisowy kontrakt Naval Group

24 stycznia Naval Group poinformował, że w grudniu 2018 roku doszło do podpisania kontraktu z Marynarką Wojenną Francji w sprawie realizacji pięcioletniej umowy serwisowej obejmującej flotę niszczycieli min typu Tripartite.

Marynarka Wojenna Francji eksploatuje dziesięć jednostek tego typu, które otrzymały lokalne oznaczenie Eridan. Stacjonujące w dwóch bazach morskich (Brest i Tulon) pełnią zadania na wodach europejskich, m.in. w stałych zespołach okrętów przeciwminowych NATO. Prace serwisowe mają być prowadzone w stoczniach lokalnych i obejmować całe spektrum wsparcia. Dodatkowo umowa obejmuje przygotowanie do wycofania ze służby dwóch jednostek – Orion oraz Cassiopée.

Niszczyciele min typu Eridan zostały wcielone do służby w latach 80. XX wieku. W 1995 roku Francuzi odkupili od Belgii trzy jednostki, a w tym samym czasie jeden z okrętów został sprzedany do Pakistanu. Proces wycofywania ze służby rozpoczął się w 2009 roku, dotychczas z szeregów Marine Nationale wycofano trzy niszczyciele min.

Naval Group od wielu lat uczestniczy w programach wsparcia eksploatacji okrętów wojennych eksploatowanych we Francji. M.in. dzięki specjalistom powyższego podmiotu wdrożono do działania nowy sposób realizacji umów, które nagradzają optymalizację prac serwisowych. Każdy typ okrętów ma bowiem określony czas na remonty i pobyt w stoczni – przekroczenie tego wskaźnika powoduje kary umowne na rzecz skarbu państwa. Dodatkowo dedykowane linie wsparcia powodują, że w przypadku wystąpienia niesprawności technicznej w czasie operacji, specjaliści Naval Group mogą przygotować rozwiązanie problemu bądź wysłać ekipę remontową w miejsce, do którego dana jednostka ma przybyć na postój techniczny.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg
  • reklama Telesystem

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc