Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Serwis RBS-15Mk.3 Marynarki Wojennej

5 kwietnia Komenda Portu Wojennego w Gdyni poinformowała o podpisaniu umowy na serwisowanie kierowanych pocisków rakietowych Saab RBS-15Mk.3 znajdujących się w zasobach Marynarki Wojennej.

Umowa, zawarta 17 marca, była negocjowana z firmą Saab Dynamics AB, która we współpracy z niemiecką Diehl BGT Defence wyprodukowała i dostarczyła pociski Marynarce Wojennej, a także została zobowiązana do zapewnienia odpłatnego serwisu przez okres nie krótszy niż 30 lat. Jednocześnie firma Saab jest jedynym podmiotem mogącym realizować usługę serwisową – powyższe prace serwisowe, realizowane na podstawie marcowej umowy, będą kosztować 13,3 mln złotych.

W ramach certyfikacji należy wykonać m.in. test sprawdzający kierowanego pocisku rakietowego, test IMTE, test potwierdzający sprawność pocisku, test funkcjonalnego kontenera, a także rozelaborowanie pocisku. Do wykonania tych czynności niezbędne jest posiadanie specjalistycznych urządzeń oraz linii technologicznej, a także odpowiednio wyszkolonego personelu.

Polska, na potrzeby Marynarki Wojennej, zamówiła 36 pocisków RBS-15Mk.3, które stanowią podstawowy oręż rakietowy dla trzech okrętów projektu 151/660 Orkan. Każdy z nich może zabrać do ośmiu pocisków.

(ŁP) Foto: Saab
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc