Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

Serwis torped MU90

29 lipca 1. Regionalna Baza Logistyczna w Wałczu poinformowała o rozpoczęciu negocjacji z firmą Megmar Logistics & Consulting Sp. z o.o. w sprawie realizacji wieloletniej usługi wsparcia serwisowego dla eksploatowanych w Siłach Zbrojnych torped MU90. 

Uruchomienie procesu negocjacji umowy, która według szacunków zamawiającego może kosztować około 47,5 mln złotych bez VAT, miało miejsce 23 lipca bieżącego roku. Zastosowanie procedury negocjacji z wybranym oferentem ma związek z faktem, że Megmar Logistics & Consulting Sp. z o.o. jest wyłącznym przedstawicielem handlowym producenta torped MU90 w Polsce. To zaś ogranicza proces konkurencyjny. Dodatkowo powyższy podmiot realizował już usługi serwisowe systemu MU90, których wynik został pozytywnie oceniony przez zamawiającego. 

Planowana usługa składa się z czterech elementów - dostawy i tłumaczenia dokumentacji technicznej, kursu szkoleniowego konserwatora systemu STEL, zakupu materiałów i wyposażenia do torped MU90 oraz obsługi konserwacyjnej i odtworzenia przydatności technicznej sekcji bateryjnej SYP.  

Polska zakupiła ograniczoną liczbę torped MU90 na początku bieżącego stulecia. Broń stanowi uzbrojenie do zwalczania okrętów podwodnych i może być przenoszona przez śmigłowce Kaman SH-2G Super Seaspirte oraz Mil Mi-14PŁ i fregaty rakietowe typu Oliver Hazard Perry. Kolejnym nosicielem będą także cztery zamówione Leonardo AW101. 

(Łukasz Pacholski) Foto: Łukasz Pacholski
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

One comment on “Serwis torped MU90”

  1. 3 lata temu serwis kosztował podatnika 51 mln zł teraz 47.5 co jest sumą absurdalną do ilości posiadanych torped w ilości ok 18 któe kupiono za ok 120 mln. Parktycznie taniej zamawiać nowe niż utrzymywać po gwarancji!

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc