Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Senatorowie z wizytą w Fabryce Broni

Fot. Fabryka Broni „Łucznik” – Radom Sp. z o.o.

Połączone Senackie Komisje Obrony Narodowej oraz Gospodarki  Narodowej i Innowacyjności odwiedziły w czwartek, 27 kwietnia br., Fabrykę Broni. Senatorowie zapoznali się z portfolio spółki, a także procesem produkcyjnym broni. Zwieńczeniem spotkania był pokaz strzelecki wyrobów sygnowanych FB.

Wizyta senatorów rozpoczęła się od spotkania z dr. Wojciechem Arndtem, Prezesem Zarządu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom Sp. z o.o. oraz Sewerynem Figurskim, członkiem zarządu, którzy zaprezentowali plany rozwoju spółki, a także zapoznali gości z ofertą produktową „Łucznika”.

Członkowie senackich komisji zwiedzili także część produkcyjną Fabryki Broni z nowoczesnym parkiem maszynowym. Mieli także okazję zapoznać się z procesem produkcyjnym broni strzeleckiej wytwarzanej w radomskim zakładzie, która trafia m.in. do Wojska Polskiego, w tym z Modułowym Systemem Broni Strzeleckiej GROT. Senatorowie odwiedzili także dział kontroli jakości. Wzięli również udział w pokazie strzeleckim, aby osobiście przekonać się, jakie możliwości dają użytkownikom konstrukcje produkowane w Fabryce Broni.

Fot. Fabryka Broni „Łucznik” – Radom Sp. z o.o.

- Wizyta członków Senackich Komisji Obrony Narodowej oraz Gospodarki  Narodowej i Innowacyjności była dla Fabryki Broni bardzo istotna. Pozwoliła przybliżyć ofertę produktową zakładu oraz zapoznać parlamentarzystów z procesem produkcyjnym.  Fabryka Broni należy do czołówki firm z polskiej branży zbrojeniowej. Jakość naszych produktów, sposób ich wytwarzania oraz wykwalifikowana kadra, która czuwa nad całym procesem powstawania produktu aż do momentu, gdy trafia on do użytkownika końcowego, daje poczucie bezpieczeństwa. To zaś jest bardzo istotne dla naszych odbiorców czyli m.in. Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Policji – mówi dr Wojciech Arndt, prezes zarządu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom Sp. z o.o.

Podczas wizyty członków Senackich Komisji Obrony Narodowej oraz Gospodarki Narodowej i Innowacyjności podjęto także kwestię realizowanych obecnie przez Fabrykę Broni kontraktów na dostawę do Wojska Polskiego karabinków MSBS GROT i karabinów wyborowych GROT 762N.

- Polska armia przechodni obecnie duże zmiany. Modernizowane jest jej uzbrojenie. Cieszy nas, że Fabryka Broni jest jedną z firm, która zaznacza tak wyraźny ślad w tym procesie, dostarczając rodzimemu wojsku nowoczesną broń. Wizyta parlamentarzystów dała nam możliwość pokazania, że wciąż jesteśmy gotowi na nowe wyzwania i mamy duży potencjał produkcyjny - dodaje Seweryn Figurski, członek zarządu Fabryki Broni "Łucznik" – Radom Sp. z o.o.

Fot. Fabryka Broni „Łucznik” – Radom Sp. z o.o.

Gotowość Fabryki Broni na realizację tak dużych zamówień jak dla Wojska Polskiego podkreślali także wizytujący ją parlamentarzyści.

- Komisja senacka, wizytując Fabrykę Broni w Radomiu, przekonała się, że jest to firma bardzo kompetentna jeśli chodzi o pracowników i nowoczesna jeśli chodzi o zakład. Potwierdza się, że jest ugruntowaną marką, produkującą bardzo dobrej jakości produkty, m.in. karabinek GROT, który sprawdza się obecnie na froncie ukraińskim, ale co jest niezwykle ważne, stanowi jeden
z podstawowych elementów uzbrojenia Wojska Polskiego
- powiedział Jarosław Rusiecki, przewodniczący Senackiej Komisji Obrony Narodowej.

***

Fabryka Broni „Łucznik” – Radom Sp. z o.o. jest wiodącym producentem i dostawcą broni na rynki krajowe i zagraniczne, głównym producentem broni dla Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz na rynek cywilny i eksport. Fabryka Broni jest częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ), lidera polskiego przemysłu i jednego z największych koncernów obronnych w Europie.

Źródło: materiały prasowe Fabryki Broni „Łucznik” – Radom Sp. z o.o.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc