Zaloguj

Sancity dla Wojska Polskiego

6 sierpnia 1. Regionalna Baza Logistyczna poinformowała o rozstrzygnięciu postępowania przetargowego dotyczącego zakupu autobusów niskopodłogowych dla Wojska Polskiego. Zwycięstwo przyznano firmie Autosan Sp. z o.o.

Przetarg został ogłoszony w czerwcu bieżącego roku i dotyczył zakupu jednego autobusu z opcją na drugi egzemplarz. Otwarcie ofert miało miejsce 29 lipca, ostatecznie do rywalizacji przystąpiło dwóch producentów – Autosan Sp. z o.o. (cena całego pakietu 2,1 mln złotych) oraz Solaris Bus & Coach S.A. (2,2 mln złotych za całość). Ostatecznie komisja przetargowa oceniła, że oferta firmy Autosan Sp. z o.o. otrzymało 97,68% punktów, a konkurenta 76,76%. Podpisanie umowy ma nastąpić jeszcze w bieżącym miesiącu.

Autobusy niskopodłogowe są eksploatowane m.in. w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie, gdzie są wykorzystywane do przewozu pasażerów (z i do terminala) lotów realizowanych przez wojsko. Dostawa autobusu ma być zrealizowana w składzie materiałowym w Pile.

Autosan Sp. z o.o. w segmencie autobusów niskopodłogowych oferuje linię Sancity, które są kupowane przez przedsiębiorstwa świadczące usługi przewozu pasażerów w coraz większej liczby miast w Polsce. Co więcej trafiły także do Republiki Federalnej Niemiec – w 2017 roku firma ebe EUROPA zamówiła cztery Sancity 12LF.

(ŁP) Foto: Autosan Sp. z o.o.
reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg
  • reklama Telesystem

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc