Zaloguj
reklama PIT-RADWAR

Samoloty dla Straży Granicznej

Przełom kwietnia i maja to okres zbliżający Straż Graniczną do zakupu dwóch wielosilnikowych samolotów patrolowych, które mają wzmocnić potencjał obecnie eksploatowanego parku sprzętowego powyższego użytkownika.

23 kwietnia nastąpiło otwarcie ofert podmiotów zainteresowanych dostawą sprzętu, na zakup którego Straż Graniczna przewidziała budżet w wysokości 113,5 mln złotych brutto. Ostatecznie do walki o kontrakt stanęło siedmiu oferentów, którzy chcą dostarczyć użytkownikowi samoloty PZL Mielec M28 Skytruck, Beechcraft King Air 250, Beechcraft King Air 350 oraz Let L410.  Co ciekawe, w większości przypadków samoloty nie są oferowane przez producentów lecz firmy zewnętrzne. W każdym przypadku oferenci deklarują realizację zamówienia w okresie luty-październik 2020 roku.

Najdroższą ofertę (125,7 mln złotych) przedstawiło konsorcjum Beechcraft Berlin Aviation GmbH wraz z Arminex Trading Sp. z o.o. (King Air 350), pozostałe firmy mieszczą się w zakładanym budżecie. Są to: JB Investments Sp. z o.o. z Aero Club Sp. z o.o. (109,7 mln złotych, Let L410), Ceska letecka servisni a.s. (97,3 mln złotych netto, L410), Bromma Air Maintenance AB (91,5 mln złotych netto, Beechcraft King Air 250), GB Aircraft Sp. z o.o. wraz z Aerodata AG (108,5 mln złotych brutto, Beechcraft King Air 250), Aerocare Aviation Services Ltd. (84,2 mln złotych netto, Beechcraft King Air 250) oraz Parasnake Arkadiusz Szewczyk wraz z Airborne Technologies GmbH (109,2 mln złotych brutto, M28 Skytruck).

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

One comment on “Samoloty dla Straży Granicznej”

  1. pisałem kiedyś że ktoś się mógł zainteresować zakupem skytrucków z usa które wycofali z eksploatacji za śmieszne pieniądze można je było nabyć i wcielić do SG ale nie po co teraz inni dostali gratis a my bedziemy kupoiwać

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc