Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

Samochody dla wojsk aeromobilnych coraz bliżej

25 września Inspektorat Uzbrojenia poinformował o postępach programu zakupu pojazdów wysokiej mobilności oraz przyczep przeznaczonych dla wojsk aeromobilnych. Powyższy krok ma związek z otwarciem ofert w przetargu.

Oficjalne otwarcie miało miejsce 17 września. Zamawiający ogłosił wówczas, że budżet przewidziany na zakup gwarantowany obejmujący 55 pojazdów oraz 105 przyczep (w latach 2019-22) opiewa na kwotę 41,9 mln złotych brutto. Ogółem do walki o powyższe zamówienie przystąpiło czterech oferentów.

Dom Samochodowy Germaz Sp. z o.o. przedstawił ofertę opiewającą na kwotę 72,3 mln złotych brutto (zamówienie gwarantowane), konsorcjum Szczęśniak Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. wraz z Marvel Sp. z o.o. zaoferowało sprzęt za kwotę 51,8 mln złotych brutto, konsorcjum Kafar Bartłomiej Sztukiert, Hibneryt Sp. z o.o. Sp.K., Auto Podlasie Sp. z o.o. wraz z Auto Special Sp. z o.o. Modlniczka Oddział Sobiesław Zasada Warszawa przedstawił ofertę opiewającą na kwotę 33,1 mln złotych brutto, konsorcjum Polski Holding Obronny Sp. z o.o. wraz z Concept Sp. z o.o. zaoferował sprzęt na kwotę 39,9 mln złotych brutto.

Biorąc pod uwagę fakt, że dwie oferty zmieściły się w zakładanym budżecie, a także fakt udzielenia gwarancji na poszczególne elementy zgodnie ze specyfikacją zamawiającego, istnieje spora szansa, że wkrótce dojdzie do podpisania kontraktu na zakup sprzętu. Poza zamówieniem gwarantowanym Inspektorat Uzbrojenia uwzględnił jeszcze opcję kontraktową na kolejnych 25 pojazdów oraz 55 przyczep.

(ŁP) Foto: USMC
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc