Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Saab z zamówieniem na system kierowania ogniem 9LV ze strony Norwegii

Saab otrzymał zamówienie ze strony Vard Group AS na dostawę Systemów Kierowania Ogniem 9LV (Fire Control System - FCS), w tym radarów Ceros 200, do nowych okrętów klasy Jan Mayen dla Norweskiej Straży Przybrzeżnej. 9LV FCS służy do wykrywania, monitorowania i zwalczania zagrożeń z wysoką precyzją.

"Jesteśmy dumni, że możemy kontynuować wsparcie dla Norweskiej Straży Przybrzeżnej dostawami systemów kierowania ogniem 9LV, który spełnia norweskie wymagania w zakresie wysokiej precyzji, jakości oraz terminowości dostaw”, powiedział Anders Carp, Szef Działu Biznesowego Surveillance.

Pierwsze dostawy okrętów klasy Jan Mayen przewidziano na rok 2022. Saab przeprowadzi prace montażowe w zakładzie w Järfälla w Szwecji.

9LV FCS zapewnia szybką, niezawodną obronę przed wszelkimi zagrożeniami w każdym środowisku, w tym przed zaawansowanymi rakietami przeciwokrętowymi oraz zagrożeniami asymetrycznymi. Jeden z podstawowych komponentów 9LV FCS - Ceros 200, oparty jest na technologiach radarowych i optoelektronicznych, zapewniając systemowi bardzo wysoką precyzję w każdych warunkach pogodowych. Ceros 200 użytkowany jest na ponad 200 okrętach na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc