Zaloguj
reklama PIT-Radwar
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Saab z umową ramową i zamówieniem na system treningowy ze strony Norweskich Sił Zbrojnych

Saab podpisał czteroletnią umowę ramową na system szkolenia ogniowego dla Sił Zbrojnych Królestwa Norwegii. Umowa jest wynikiem konkurencyjnej procedury udzielania zamówienia publicznego i obejmuje wszystkie rodzaje Sił Zbrojnych.

Pierwsze zamówienie ze strony Forsvarsmateriell (FMA), norweskiej agencji zajmującej się zamówieniami obronnymi, zostało podpisane w styczniu 2019 roku, zaś dostawy będą mieć miejsce już w październiku.
„Bardzo dobre relacje Saaba z Norweskimi Siłami Zbrojnymi sięgają lat 60., kiedy to zestawy pól tarczowych zostały dostarczone do licznych strzelnic poligonowych. Nowa umowa obejmuje szereg ośrodków szkoleniowych w całej Norwegii, od południa kraju aż po Morze Barentsa. Norwegia otrzymuje optymalny cenowo, elastyczny i przyjazny dla użytkownika system szkoleń” - mówi Åsa Thegström, Manager Działu Biznesowego Training & Simulation Saab Dynamics.

Kontrakt obejmuje podnośniki i figury bojowe, takie jak stacjonarne i przenośne podnośniki, figury bojowe piechoty i pojazdy opancerzone, systemy sterowania i czujniki LOMAH (Location of Miss and Hit), które dokładnie rejestrują i wyświetlają trafienia. System jest elastyczny i można go łatwo skonfigurować dla specyficznych wymagań użytkownika. Personel techniczny także objęty zostanie szkoleniem.

„Saab wygrał kontrakt na zasadach procedury konkurencyjnej z kilkoma międzynarodowymi firmami. Rynek bardzo dobrze zareagował na nasze zaproszenie do składania ofert i dzięki temu mogliśmy ocenić różne propozycje. Utwierdza nas to w przekonaniu, że podpisaliśmy korzystny kontrakt. Umowa ramowa z Saabem stwarza także możliwości dalszej modernizacji kolejnych strzelnic poligonowych w przyszłości. FMA jest bardzo zadowolona z tego kontraktu i ma nadzieję na owocną współpracę z Saabem”, - mówi Espen Hansen Aspås, Szef Systemów Lądowych Forsvarsmateriell.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc