Zaloguj
reklama Helikon-Tex

Saab z umową na wsparcie niemieckiego centrum szkolenia bojowego GÜZ

Saab podpisał umowę na wsparcie niemieckich Sił Zbrojnych w zakresie prowadzenia centrum szkolenia bojowego Gefechtsübungszentrum Heer (GÜZ). Wartość zamówienia wynosi 870 mln SEK, a umowa obejmuje lata 2020–2026.

Zakres prac obejmuje utrzymanie i zarządzanie wszystkimi systemami symulacji rzeczywistej, infrastrukturą komunikacyjną i centrum kierowania ćwiczeniami. Saab zapewni dodatkowe usługi logistyczne, takie jak obsługa pojazdów i urządzeń radiowych, przechowywanie i wydawanie / przyjmowanie broni i amunicji, transport personelu wojskowego i całościowe utrzymanie GÜZ. W celu realizacji tego kontraktu, Saab nawiązał współpracę z Flensburger
Fahrzeugbau Gesellschaft mbH (FFG), sprawdzonym partnerem przy realizacji poprzedniej umowy w GÜZ w latach 2004 do 2008.

„To zamówienie dodatkowo umacnia naszą pozycję w Niemczech i podkreśla ekspercką wiedzę i doświadczenie Saab. Zwiększa także obecność i potwierdza zaangażowanie Saaba na rzecz SZ Niemiec”, mówi Görgen Johansson, szef działu Dynamics Saab.

Oprócz zapewnienia szkolenia armii niemieckiej, z GÜZ regularnie korzystają inni użytkownicy Saab tacy jak Holandia, Austria, Czechy, 7. Armia USA, a od 2020 r. będą to również Brytyjskie Siły Zbrojne.

„Cieszymy się z umowy na wsparcie GÜZ. Saab ma wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu tego typu usług do państw członkowskich NATO i w ramach Partnerstwa dla Pokoju. Czekamy na owocną współpracę z osobami odpowiedzialnymi za codzienne funkcjonowanie GÜZ, zarówno przedstawicielami SZ Niemiec jak i naszymi nowymi kolegami”, mówi Åsa Thegström, szef działu Training & Simulation w Saab Dynamics.

Dział biznesowy Saab Training & Simulation rozwija, produkuje i sprzedaje zaawansowane systemy szkolno-treningowego, takie jak systemy symulatorów laserowych, oprzyrządowane systemy szkoleniowe i pola tarczowe. Zapewnia również serwisowanie i utrzymanie dostarczonych systemów.

reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc