Zaloguj

Saab prezentuje SME-150

27 marca w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni Saab zaprezentował wybranym gościom system rozpoznania radiolokacyjnego i walki elektronicznej SME-150.

W wydarzeniu uczestniczyli przede wszystkim przedstawiciele Marynarki Wojennej oraz innych instytucji państwowych, którzy na żywo mogli zapoznać się z zasadami pracy systemu. Aby uatrakcyjnić pokaz, na dachu jednego z budynków uczelni zainstalowano antenę systemu, która przekazywała dane do projektorów w sali wykorzystywanej do prezentacji.

Saab oferuje system SME-150 Marynarce Wojennej w kilku przyszłościowych projektach: modernizacji okrętów rakietowych typu Orkan oraz okrętów rozpoznawczych Hydrograf i Nawigator, a także w ramach planowanych do budowy okrętów obrony wybrzeża Miecznik i patrolowców z funkcją niszczyciela min Czapla.

Koncern Saab ma już na koncie sukcesy związane z wyposażeniem i uzbrojeniem okrętów Marynarki Wojennej, mowa tu o okrętach rakietowych typu Orkan, które otrzymały stacje radiolokacyjne Sea Giraffe AMB oraz kierowane pociski rakietowe RBS-15Mk.3.

(ŁP) Foto: Saab

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc