Zaloguj

Rządowy 737 nie taki używany?

19 czerwca, w czasie Salonu Lotniczego w Paryżu, przedstawiciele koncernu Boeing (nieoficjalnie) ujawnili część informacji dotyczących zamówionego przez Inspektorat Uzbrojenia samolotu pasażerskiego 737-800, który ma zostać dostarczony w bieżącym roku.

Według dostępnych informacji „używany” egzemplarz będzie pochodzić wprost z linii montażowej 737 zlokalizowanej w Renton w stanie Washington. Obecnie maszyna jest na etapie dostawy podzespołów, po czym ma rozpocząć się montaż ostateczny. Bazując na danych publicznych można stwierdzić, że obecnie Boeing na powyższym etapie produkcji posiada pięć samolotów modelu 737NG, które nie mają przypisanego odbiorcy – być może jeden z nich będzie należeć do Ministerstwa Obrony Narodowej.

Skąd w tym przypadku taki „prezent”? Otóż wielu klientów koncernu Boeing, którzy w przeszłości zamówili samoloty 737-800, w ciągu ostatnich miesięcy dokonało korekty zamówień na promowaną bardzo agresywnie rodzinę 737Max – tylko w bieżącym roku (do końca maja) na ten krok zdecydowało się kilku klientów, którzy łącznie zrezygnowali z 41 737NG. Tym samym Boeing, posiada sporą liczbę slotów produkcyjnych i zamówionych podzespołów, które musi „upłynnić” na rynku – korzystają z tego klienci, którzy oczekują (pomimo promocji typoszeregu Max) na swoje 737NG. Okazja może także spotkać Ministerstwo Obrony Narodowej, co może być bardzo pozytywną informacją, biorąc pod uwagę, że Inspektorat Uzbrojenia poszukiwał maszyny mogącej mieć do pięciu lat.

(ŁP) Foto: Boeing
reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

One comment on “Rządowy 737 nie taki używany?”

  • Reklama Kongsberg
  • reklama Telesystem

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc