Zaloguj
reklama PIT-RADWAR

Rusza przetarg na nowe zestawy do przewozu pojazdów gąsienicowych

6 maja Inspektorat Uzbrojenia opublikował zaproszenie do udziału w postępowaniu przetargowym dotyczącym zakupu dla Wojska Polskiego kolejnej partii kołowych zestawów do przewozu czołgów i ciężkiego sprzętu gąsienicowego.


W ramach powyższej procedury planowany jest zakup 31 zestawów (ciągnik siodłowy wraz z naczepą niskopodwoziową). Dodatkowo zamawiający przewiduje opcję, która może rozszerzyć bazowy kontrakt o 78 kolejnych kompletów. Powyższe zestawy mają dysponować ładownością minimum 60 ton – ma zapewnić przewóz czołgów podstawowych rodziny Leopard/Challenger.

W upublicznionej specyfikacji poinformowano, że zestawy powinny być zdolne do pokonywanie przeszkód wodnych o głębokości nie mniejszej niż 750 mm, koła powinny być wyposażone we wkładki umożliwiające jazdę przy braku ciśnienia w ogumieniu. Ciągnik siodłowy powinien być wyposażony w układ napędowy z napędem na wszystkie koła jezdne, a kabina powinna być wyposażona w co najmniej dwa miejsca siedzące. Pożądanym jest jednak, aby w kabinie znajdowało się trzecie miejsce siedzące oraz właz dachowy. Dostawca powinien przeprowadzić szkolenie w użytkowaniu zestawu przez żołnierzy.

Podmioty zainteresowane udziałem w postępowaniu mają czas na składanie ofert do 16 czerwca bieżącego roku. Obok ceny ocenie będą podlegać gwarancja i właściwości funkcjonalne. W zeszłym roku Inspektorat Uzbrojenia zamówił czternaście zestawów, które dostarczy firma Jelcz Sp. z o.o.

(Łukasz Pacholski) Foto: Łukasz Pacholski
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc