Zaloguj

Rusza proces modernizacji bazy w Mińsku Mazowieckim

18 maja 12. Terenowy Oddział Lotniskowy w Warszawie poinformował o podpisaniu umowy na opracowanie programu inwestycji, dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz sprawowanie nadzoru autorskiego w ramach zadania „Modernizacja wraz z rozbudową systemu zaopatrzenia w energię elektryczną i przebudową systemu zaopatrzenia zasilania awaryjnego” na lotnisku wojskowym w Mińsku Mazowieckim.


Powyższe postępowanie przetargowe zostało uruchomione 4 lutego bieżącego roku. Uczestniczyło w nim siedem podmiotów, a ostatecznie umowa została podpisana 8 maja. Wykonawcą powyższego etapu będzie firma Zeus S.A. z Pruszcza Gdańskiego, która zaoferowała za usługę kwotę 321 tys. złotych bez VAT.

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie programu inwestycji, sporządzenie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla wszystkich branż w formie rysunków i innych dokumentów umożliwiających jednoznaczne określenie rodzaju i zakresu robót budowlanych, dokładną lokalizację i uwarunkowania ich wykonania oraz pełnienie nadzoru autorskiego dotyczący modernizacji i rozbudowy infrastruktury energetycznej w Mińsku Mazowieckim do odpowiednich standardów spełniających aktualne potrzeby wynikające z bieżącego jak i perspektywicznego zapotrzebowania na energię.

23. Baza Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim jest obecnie domem dla eskadry samolotów myśliwskich MiG-29M. Nie jest wykluczone, że w przyszłości zostanie przezbrojona w zamówione w bieżącym roku wielozadaniowe samoloty bojowe Lockheed Martin F-35A Lightning II – dotychczas Ministerstwo Obrony Narodowej nie upubliczniło decyzji dotyczącej wyboru baz, gdzie trafią 32 maszyny tego typu. Nie można jednak wykluczyć, że powyższy program inwestycyjno-modernizacyjny jest związany z innym projektem modernizacji Wojska Polskiego.

(Łukasz Pacholski) Foto: Google Maps
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc