Zaloguj

Rosyjskie wojsko buduje szpitale

30 marca Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej poinformowało o postępach budowy ośrodków medycznych, które mają pomóc w walce z epidemią wirusa COVID-19. Rosyjski resort obrony rozpoczął takie działania na polecenie prezydenta Władimira Putina w związku z rosnącą liczbą potwierdzonych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w Rosji.

W budowę ośrodków medycznych zaangażowano, odpowiedzialny za budowę infrastruktury wojskowej, Zarząd Budownictwa Wojskowego Ministerstwa Obrony FR wraz z oddziałami wojsk inżynieryjnych i kolejowych Wojsk Lądowych FR. Łącznie w akcję zaangażowano 800 pojazdów i maszyn budowlanych. Nadzór nad postępem prac sprawuje Narodowe Centrum Zarządzania Obroną Federacji Rosyjskiej. Jednocześnie Wojskowa Akademia Medyczna im. S. M. Kirowa szkoli i doszkala personel powstających ośrodków medycznych.

Rosyjski resort obrony buduje jednocześnie 16 wielofunkcyjnych ośrodków w 15 regionach Rosji. Każdy z ośrodków będzie wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny: tomografy komputerowe, wyposażenie anestezjologiczne, endoskopy medyczne, urządzenia do pozaustrojowego utlenowania krwi. Co może wskazywać, że ośrodki będą miały za zadanie pomagać cywilnej służbie zdrowia obciążonej leczeniem pacjentów z COVID-19. Oficjalnie głównym zadaniem ośrodków będzie leczenie personelu wojskowego, a w razie konieczności także cywilów.

Zakończono już wylewanie fundamentów wszystkich 16 ośrodków. Prace budowlane trwają na trzy zmiany, aby wszystkie obiekty oddać do użytku jak najszybciej. Jako pierwszy, 20 kwietnia, zostanie otwarty szpital budowany w Niżnym Nowogrodzie. Między 10 a 15 kwietnia rozpocznie się instalacja specjalistycznego wyposażenia medycznego w pierwszych ośmiu ośrodkach, co jest wskazówką odnośnie założonego tempa budowy.

(AMM) Foto: Ministerstwo Obrony FR
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc