Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Rosomak S.A. z umową na serwis pojazdów M-ATV Wojsk Specjalnych

Fot. Ministerstwo Obrony Narodowej

25 września Jednostka Wojskowa Nil poinformowała o podpisaniu umowy ze spółką Rosomak S.A. w sprawie realizacji usługi serwisowania i naprawy pojazdów bojowych Oshkosh M-ATV, które znajdują się w strukturach Wojsk Specjalnych.

Zgodnie z upublicznioną informacją, umowa została zawarta 14 lipca i ma całkowitą wartość 3 mln PLN z VAT. W udzieleniu zamówienia zastosowano procedurę negocjacji z wybranym podmiotem bez publikacji ogłoszeniu o zamówieniu. Jest to związane z faktem, że w ramach wcześniej prowadzonego postępowania nie wpłynął żaden wniosek o dopuszczenie do udziału, a dodatkowo spółka Rosomak S.A. jest lokalnym partnerem firmy Oshkosh Defense LLC w zakresie obsługi technicznej pojazdów tego producenta na polskim rynku. Obecnie współpraca obejmuje M-ATV, jednak biorąc pod uwagę zapoczątkowanie dostaw wyrzutni M142 HIMARS na standardowym podwoziu marki Oshkosh, wkrótce zostanie rozszerzona o kolejne produkty. Dodatkowo spółka, od 2022 roku, serwisuje pojazdy amerykańskiej firmy eksploatowane przez jednostki amerykańskie stacjonujące w Europie oraz innych użytkowników.

W strukturze Wojsk Specjalnych znajduje się niewielka partia samochodów M-ATV, które zostały przekazane przed Departament Obrony Stanów Zjednoczonych poprzez bezpłatny grant EDA w liczbie 45 egzemplarzy w 2014 roku. Były to pierwsze pojazdy kategorii MRAP, które trafiły do Wojska Polskiego. W 2022 roku Amerykanie, także poprzez procedurę EDA, zapoczątkowali dostawy pierwszych z 300 opancerzonych samochodów klasy MRAP Force Protection Inc. Cougar 4x4. W tym przypadku część pojazdów także trafiła do inspektoratu Wojsk Specjalnych.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc