Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Rheinmetall RMMV dostarczy Bundeswehrze lotniskowe cysterny paliwowe

Wizja lotniskowej cysterny paliwowe TGS 8×4, opracowanej przez RMMV w ścisłej współpracy z firmą Esterer GmbH & Co. Rys. Rheinmetall

19 września grupa przemysłowa Rheinmetall AG poinformowała, że firma Rheinmetall MAN Military Vehicles (RMMV) zawarła umowę na dostawę specjalistycznych pojazdów logistycznych dla Bundeswehry. Chodzi o dostawę 48 samochodowych cystern paliwowych do tankowania statków powietrznych na lotniskach. Kontrakt zawiera opcję zakupu kolejnych pięciu pojazdów tego typu.

Zaksięgowane jeszcze w czerwcu 2022 r. zamówienie – jak to określono – ma wartość „dwucyfrową” wyrażoną w milionach EUR.

Walcząc o te zamówienie RMMV pokonał konkurencję w przetargu publicznym. Dostawy rozpoczną się w lipcu 2023 r. – zgodnie z zapisami umowy  ostatnie egzemplarze zostaną przekazane przed końcem 2024 r. Zamówienie obejmuje nie tylko same podwozia, ale także dostawę kompletnych zabudów do tankowania i narzędzi specjalnych. Ponadto zawarto umowę o świadczenie usług dodatkowych – porozumienie to obowiązuje przez okres 12 lat od zakończenia dostawy.

Lotniskowa cysterna paliwowa TGS 8×4 została opracowana w ścisłej współpracy z firmą Esterer GmbH & Co. KG (Dr.-Ing. Ulrich Esterer GmbH&Co. Fahrzeugaufbauten und Anlagen KG) z Helsy koło Kassel – renomowanym producentem zabudów cystern samochodowych do użytku cywilnego i wojskowego. Pojazd wyróżnia kilka cech, w tym: bardzo duża pojemność zbiornika wynosząca do 22 000 litrów, filtr najnowszej generacji oraz system cyfrowego nadzoru i kontroli zabudowy, który można połączyć z zewnętrznymi systemami informacyjnymi. Wydajność systemu pompowania określono na 1200 l/min. Wymiary to: długość 11,0 m, szerokość 2,8 m, wysokość 3,6 m, masa w stanie pustym wynosi 16 100 kg, a masa maksymalna 41 000 kg. Poza tym obszerna dokumentacja pojazdów i części zamiennych jest dostępna w formacie cyfrowym, wspierana przez globalną wojskową sieć serwisu oraz wsparcia. Zamówienie to jest ważne dla Rheinmetall AG nie tylko dlatego, że pogłębia relacje biznesowe grupy z Bundeswehrą, ale także dlatego, że po raz pierwszy RMMV – we współpracy z Esterer – może zademonstrować swoje kompetencje w obszarze wojskowych lotniskowych cystern samochodowych.

Teldat
reklama BMS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc