Zaloguj

Rheinmetall i UVision Air łączą siły

Rheinmetall i UVision podjęły współpracę w zakresie oferowania amunicji krążącej rodziny Hero na rynkach europejskich. Fot. Rheinmetall

12 października niemiecka grupa Rheinmetall AG i izraelska firma UVision Air Ltd. podpisały umowę o partnerstwie strategicznym w obszarze amunicji krążącej. Ma im ono zapewnić wiodącą pozycję w tym segmencie rynku w Europie.

Umowa ma umożliwiać wspólne oferowanie sprawdzonej zastosowaniem w konfliktach zbrojnych amunicji krążącej rodziny Hero. Amunicja będzie dostępna dla potencjalnych europejskich odbiorców i zgodnie z deklaracją partnerów spełniać ma wszelkie wymagania stawiane dziś przed tego rodzaju systemami. Rheinmetall ma odpowiadać za część przemysłową, techniczną i handlową w zakresie zwiększania możliwości systemów uzbrojenia na bazie Hero, zaś UVision udostępni amunicję krążącą rodziny Hero. Partnerstwo w szczególności ma opierać się na integracji platform bojowych produkcji grupy Rheinmetall (jak np. KF41 Lynx) z amunicją krążącą UVision.

W skład rodziny Hero wchodzi kilka aparatów: Hero-20, Hero-30, Hero-70, Hero-120, Hero-250, Hero-400EC, Hero-900 i Hero-1250, różniących się masą, wielkością, układem konstrukcyjnym, napędem, długotrwałością lotu itd. Lżejsze, jak Hero 20 i Hero-30, służą do rażenia siły żywej i celów nieopancerzonych, cięższe są w stanie zniszczyć schron czy czołg podstawowy. Mogą być dostarczane również w konfiguracji rozpoznawczej, w której głowica bojowa zastąpiona jest głowicą optoelektroniczną. Zaletami rodziny Hero są: niski poziom hałasu, niska sygnatura termiczna i stabilizowane optoelektroniczne przyrządy obserwacyjne.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc