Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Rheinmetall i Textron wspólnie zaoferują Lynxa US Army

Rheinmetall

20 października spółka American Rheinmetall Vehicles, LLC (spółka zależna niemieckiego koncernu Rheinmetall Defence) zawarła porozumienie z amerykańskim koncernem Textron Systems w sprawie złożenia wspólnej oferty w programie opcjonalnie załogowego wozu bojowego OMFV (Optionally Manned Fighting Vehicle, patrz WiT 1/2020).

Tym samym Textron Systems wejdzie w skład zespołu przemysłowego o nazwie Team Lynx, gdzie obok wspomnianych wyżej podmiotów działać ma również Raytheon Technologies. Spółka ARV ma w zespole Team Lynx pełnić rolę lidera, kierując projektem podczas formułowania i składania oferty w programie OMFV. Według przedstawicieli zespołu, Textron Systems wniesie dekady doświadczeń związanych z opracowywaniem i produkcją pojazdów opancerzonych i systemów bezzałogowych, które mają ułatwić rozszerzenie oferty zespołu o kolejne elementy. Nie bez znaczenia jest również fakt, że Textron Systems dysponuje fabryką w Slidell w stanie Luizjana, w której wyprodukowano wiele typów pojazdów opancerzonych, ostatnio m.in. M1117.

Stany Zjednoczone to jeden z wielu rynków, na których oferowany jest niemiecki Lynx KF41. W sierpniu doczekał się on pierwszego nabywcy ‒ Węgier (szerzej w WiT 9 i 10/2020), co powinno zachęcić kolejnych ewentualnych odbiorców. Poza US Army, gdzie Lynx miałby zastąpić starzejące się bwp rodziny M2 Bradley, na liście potencjalnych nabywców znaleźć można wojska lądowe m.in. Australii (w której już produkuje się niektóre istotne elementy Lynxów), Czech czy Indii.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 comments on “Rheinmetall i Textron wspólnie zaoferują Lynxa US Army”

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc