Zaloguj

Rheinmetall dostarczy dodatkowe pojazdy logistyczne Bundeswehrze

Bundeswehra zamówiła w RMMV 1401 kolejnych ciężarówek logistycznych UTF, w tym 1000 w ramach rządowego pakietu naprawczego związanego z pandemią COVID-19. Fot. RMMV.

Łączna wartość zamówienia przekracza 500 mln EUR, z czego prawie 390 mln pochodzić będzie ze środków pakietu naprawczego niemieckiego rządu związanego z pandemią COVID-19.


6 stycznia 2020 r. koncern Rheinmetall AG poinformował, że Federalne Biuro Bundeswehry ds. Sprzętu, Technologii Informacyjnych i Wsparcia Technicznego (BAAINBw) złożyło w Rheinmetall MAN Military Vehicles (RMMV) zamówienie o łącznej wartości brutto 543 mln EUR na kolejnych 1401 wojskowych ciężarówek. Ciężarówki te, zgodnie z systemem klasyfikacyjnym Bundeswehry, należą do kategorii niezabezpieczonych pojazdów transportowych UTF (Ungeschützte Transportfahrzeuge). Zamówienie tysiąca spośród tych pojazdów było możliwe dzięki rządowemu pakietowi naprawczemu związanemu z pandemią COVID-19 i jest w całości finansowanego przez niemiecki rząd federalny poza budżetem resortu obrony. Dostawy mają zostać zrealizowane w latach 2021 i 2022.

Umowa ramowa na zakup nowych ciężarówek wojskowych z cywilno-militarnej gamy HX została podpisana w lipcu 2017 r. i pierwotnie przewidywała zakup 2271 aut. Obecne rozszerzenie o 1000 egzemplarzy zwiększy sumaryczną liczbę UTF do 3271. Aktualne zamówienie z pierwotnej umowy ramowej obejmuje łącznie 292 samochody 2-osiowe, 5-tonowe i 109 samochodów 4-osiowych, 15-tonowych. Wraz z usługami powiązanymi, wartość 401 pojazdów objętych tym zamówieniem opiewa na kwotę 154 mln EUR brutto. Dostawa ma zakończyć się do końca 2021 r.


Grupa Rheinmetall AG odgrywa obecnie wiodącą rolę w modernizacji i wymianie generacyjnej – liczącej tysiące ciężarówek – floty pojazdów logistycznych Bundeswehry. Większość ich głównych komponentów – w tym silniki, osie, skrzynie biegów i elementy dodatkowe – są produkowane w Niemczech, z kolei montaż końcowy pojazdów odbywa się w fabryce RMMV w Austrii, w Wiedniu. W szczególności, gdy kwestia dotyczy operacji międzynarodowych, szerokie wykorzystanie pojazdów RMMV oferuje znaczne korzyści w zakresie interoperacyjności i logistyki. Między innymi siły zbrojne Wielkiej Brytanii, Australii, Nowej Zelandii i Danii wykorzystują dzisiaj ciężarówki firmy Rheinmetall. Norwegia i Szwecja również złożyły w RMMV znaczne zamówienia na zmilitaryzowane pojazdy logistyczne.

 

reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg
  • reklama Telesystem

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc