Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Remontowa S.A. z umową na prace przy okrętach rozpoznawczych

12 grudnia Inspektorat Uzbrojenia poinformował o podpisaniu kontraktu z Remontowa S.A. w sprawie modernizacji i remontu okrętów rozpoznawczych należących do Marynarki Wojennej.

Umowa została podpisana 7 grudnia i stanowiła pokłosie wyboru oferty konsorcjum składającego się z Remontowa S.A. oraz KenBIT Koeing i Wspólnicy Sp. J. oraz AM Technologies Sp. z o.o., co miało miejsce 8 listopada. W ramach postępowania przetargowego, uruchomionego 30 maja 2016 roku poszukiwano realizatora montażu i integracji systemów rozpoznawczych na obu okrętach (ORP Nawigator oraz ORP Hydrograf), a także naprawę główną i dokową drugiego z nich.

Ostatecznie jedynym oferentem było konsorcjum składające się z Gdańskiej Stoczni Remontowa S.A. wraz z firmami KenBIT Koenig i Wspólnicy Sp. J. oraz AM Technologies Sp. z o.o. Sp. K. – otrzymała ona 100% punktów możliwych do zdobycia (cena oraz okres gwarancji). W ramach modernizacji wyposażenia dojdzie do montażu na obu okrętach nowych systemów ESM wraz z szerokopasmowymi systemami rozpoznania. Dodatkowo na pokładzie ORP Hydrograf zainstalowany zostanie system dowodzenia rozpoznania, system odbiorczo-antenowy oraz elektrooptyczną głowicę obserwacyjną.

Najprawdopodobniej będą to ostatnie poważne prace związane z utrzymaniem w linii obu okrętów rozpoznawczych. Obecnie prowadzony jest bowiem proces mający na celu przygotowanie planów budowy następców, kryjących się pod kryptonimem Delfin, które mają wejść do służby w drugiej połowie lat 20. bieżącego wieku.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc