Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama PIT-Radwar

Co dalej z remontem ORP Piast?

15 lutego Inspektorat Uzbrojenia poinformował o otwarciu ofert podmiotów uczestniczących w przetargu na wyłonienie wykonawcy remontu okrętu ratowniczego ORP Piast. Informacje wskazują, że może dojść do unieważnienia postępowania.

Ostatecznie do walki o powyższe zamówienie stanął jeden podmiot – konsorcjum składające się ze Stoczni Remontowej Nauta S.A. wraz ze Stocznią Marynarki Wojennej S.A. w upadłości likwidacyjnej. Za swoje usługi zażądały kwotę 63,3 mln złotych brutto. Oferta obejmuje gwarancję na rok, a realizacja zlecenia miałaby zająć 450 dni od momentu podpisania umowy. Co jest ważne, zamawiający zamierzał przeznaczyć na powyższe prace kwotę 36,2 mln złotych brutto. Tak poważne przekroczenie budżetu może skutkować unieważnieniem postępowania z powyższego względu, oczywiście pilne potrzeby operacyjne Marynarki Wojennej mogą skutkować także przeznaczeniem na projekt dodatkowych środków.

Postępowanie w tej kwestii uruchomiono 28 października 2016 roku. Sama jednostka od kwietnia 2015 roku stoi w Stoczni Marynarki Wojennej S.A. w upadłości likwidacyjnej, co wynikało z podpisania umowy na remont średni oraz dokowy. Niestety od tego czasu większość prac nie została zrealizowana.

(ŁP) Foto: Tomasz Grotnik
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc