Zaloguj

Remont i modernizacja ITS Cavour

24 lipca Marynarka Wojenna Włoch poinformowała, że lotniskowiec ITS Cavour wszedł do suchego doku w Tarencie w celu realizacji planowanego remontu oraz modernizacji pozwalającej na przygotowanie jednostki do współpracy z samolotami bojowymi Lockheed Martin F-35B Lightning II.

Jednostka została wprowadzona do doku 20 lipca, całość prac ma zostać zakończona na wiosnę 2020 roku. Taki harmonogram ma pozwolić na wysłanie okrętu na wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych w lecie 2020 roku, gdzie zrealizowane zostaną próby z samolotami F-35B Lightning II – będzie to trzeci, zagraniczny, nosiciel maszyn tego typu (poza parą lotniskowców typu Queen Elizabeth).

Dotychczas ITS Cavour był dostosowany do wykorzystania z samolotami Boeing AV-8B Harrier II, które znajdują się na wyposażeniu włoskiego lotnictwa morskiego. Według deklaracji Rzym ma zakupić 30 egzemplarzy F-35B Lightning II, które mają zastąpić obecnie eksploatowane maszyny.

Prace stoczniowe zostaną zrealizowane siłami personelu technicznego Marynarki Wojennej, który będzie wspierany przez specjalistów z koncernów Leonardo oraz Fincantieri. ITS Cavour ma być jednym z dwóch nosicieli F-35B Lightning II we Włoszech, drugim ma być znajdujący się w budowie ITS Trieste.

(ŁP) Foto: Marynarka Wojenna Włoch
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc