Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

RBSL zmodernizuje Fuchsy British Army

British Army

7 października Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii zawarło ze spółką joint-venture Rheinmetall BAE Systems Land (RBSL) kontrakt na modernizację i utrzymanie w sprawności brytyjskich pojazdów rozpoznania skażeń Fuchs/Fox NBC.

Dokładny zakres prac nie jest znany, wiadomo jednak, że pojazdy mają otrzymać czujniki nowej generacji, które zastąpią obecnie wykorzystywane sprzed grubo ponad 30 lat. Zastosowane mają zostać urządzenia opracowane przez ośrodek badań nad systemami rozpoznania skażeń firmy Rheinmetall z Kassel. Ponadto spółka oceni stan techniczny pojazdów i zadba o ich sprawność techniczną w nadchodzących latach.

Kontrakt o wartości 17,5 mln EUR/16 mln GBP zrealizuje zakład RBSL w Telford w West Midlands, przy wsparciu brytyjskich poddostawców. Za wyposażenie specjalistyczne odpowiadać będzie Rheinmetall Landsysteme.

British Army użytkuje 11 Fuchsów od 1990 r. Otrzymała je z nadwyżek Bundeswehry w celu zabezpieczenia działań związanych z operacjami prowadzonymi podczas I wojny w Zatoce Perskiej. Co najmniej osiem z nich pozostaje w służbie w Falcon Squadron (wchodzącym w skład Royal Tank Regiment) i 22. Engineer Regiment, trzy pozostałe pełnią prawdopodobnie funkcję pojazdów szkolnych i zapasowych. Pojazdy te odpowiadają niemieckiemu standardowi TPz 1A3 (lub Spürpanzer Fuchs) i są w stanie wykryć skażenie chemiczne (za pomocą spektrometru mas połączonego z chromatografem gazowym) i radioaktywne (dzięki licznikowi Geigera oraz detektorowi MM-1). Rozpoznanie śladów wykorzystania broni biologicznej nie jest możliwe i ogranicza się jedynie do pobierania próbek.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc