Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Raytheon ukończył pierwszą partię radarów Patriot z anteną produkcji PIT-RADWAR

Raytheon we współpracy z polskim przemysłem ukończył niedawno integrację anteny systemu identyfikacji „swój-obcy” (Identification Friend or Foe - IFF) produkcji PIT-RADWAR z radarem systemu Patriot dla zagranicznego klienta. Antena IFF pozwala systemowi Patriot ustalić, czy dany samolot należy do sojusznika czy też wroga, co jest koniecznością w warunkach rosnącej liczby zagrożeń.

 

Jest to ostatni system Patriot z anteną PIT-RADWAR wyprodukowany dla tego konkretnego klienta, ale ani jedna, ani druga firma nie będą miały okazji odetchnąć, ponieważ inni klienci również będą potrzebować systemów Patriot z anteną PIT-Radwar.

 

– Raytheon w dalszym ciągu buduje długoterminowe partnerstwo z polskim przemysłem, oferując mu znaczący udział w pracach. – powiedział Pete Bata, wiceprezes polskiego programu zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w firmie Raytheon Integrated Defense Systems – PIT-RADWAR jest częścią łańcucha dostaw Raytheon. Planujemy wykorzystywać anteny tej firmy w radarach przeznaczonych dla Polski i innych nowych użytkowników systemu Patriot.

 

Sprawdzony w walce system Patriot jest podstawą obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Polski i 15 innych państw, w tym USA. Z systemu korzysta siedem państw NATO, dzięki czemu członkowie sojuszu mogą wspólnie ćwiczyć, współpracować i bez przeszkód spełniać swoje zobowiązania wynikające z Artykułu 5.

Źródło: Raytheon Company

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc