Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama PIT-Radwar

Raytheon ukończył pierwszą antenę radaru LTAMDS

Firma Raytheon (NYSE: RTN) ukończyła budowę pierwszej anteny nowego radaru dla US Army  znanego jako Lower Tier Air and Missile Defense Sensor (LTAMDS). Firma zakończyła prace nad anteną w terminie krótszym niż 120 dni od wyboru Raytheona  jako dostawcy LTAMDS – nowej generacji radaru, który będzie skutecznie zwalczał zaawansowane zagrożenia, takie jak broń hipersoniczna.

– Pracownicy i partnerzy firmy Raytheon koncentrują się obecnie na terminowym dostarczeniu pierwszego radaru LTAMDS do US Army pozyskiwanego zgodnie z trybem pilnego  wprowadzenia do służby (Urgent Materiel Release), ponieważ wiemy, jak ważne dla żołnierzy jest zwiększenie pola obserwacji radaru oraz  inne jego możliwości – powiedział Tom Laliberty, wiceprezes ds. zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w Raytheon Integrated Defense Systems – Poczynione przez nas inwestycje w najnowocześniejszą technologię radarową oraz w zaawansowane zdolności produkcyjne pozwolą nam osiągnąć określone przez klienta kamienie milowe w procesie pozyskania sprzętu wojskowego i błyskawicznie wdrożyć radar LTAMDS do służby.

Nowo wybudowana antena główna, podobna rozmiarem do anteny radaru Patriot™, będzie odznaczać się ponad dwukrotnie lepszymi parametrami. Po ukończeniu szeroko zakrojonych testów antena zostanie umieszczona w precyzyjnie wykonanej  obudowie w celu integracji i dalszych badań. Obudowa ta została stworzona przy użyciu zaawansowanych technik projektowych i produkcyjnych w celu przyspieszenia produkcji  tak, aby spełnić wymagania programu US Army pozyskania sprzętu w trybie pilnego wprowadzenia do służby.

(Raytheon) Foto: Raytheon
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc